چگونه کنار همسرمان لذت ببریم؟

با شریک زندگی تان طوری رفتار کنید که احساس کند یک فرد خاص و منحصر بفرد در زندگی شما است

زن و شوهر چگونه می توانند از زندگیشان لذت بیشتری ببرند در عین اینکه در آرامش هستند ، یکدیگر را دوست دارند و در تمام لحظات به فکر همسر خود هستند و هر دو به دنبال راه حلی جهت تداوم بخشیدن به زندگی زناشویی خود هستند؟

بعد از چند سال زندگی زناشویی ، معمولا زوج ها دچار خستگی، روزمرگی، سوء تفاهمات ساده ای که گاهی بسیار بزرگ می شوند و حتی تا مرز طلاق پیش می روند ، صحبت هایی که بسیار تند و زننده هستند و … . تمام توصیفات گفته شده خطرناک و مهلک هستند . این احساس در روابط بین زن و مرد یک سم است زیرا این سم روابط بین زوجین را مسموم می کند و مسلما در این میان زندگی خانوادگی قربانی می شود .

تمام مشاوران خانواده معتقد هستند در هنگامی که بحثی بین زن و شوهر صورت می گیرد باید یکی از زوجین یا هر دو سکوت اختیار کنند تا بتوانند با تمدد اعصاب و آرامش بیشتری به مشکل پیش آمده فکر کنند . زیرا هنگام عصبانیت و بحث های زناشویی معمولا با فریادهای گوش خراش و پرخاش جویانه نسبت به طرف مقابل صدایمان را بلند می کنیم و همین عمل اولین جرقه ای برای شدت گرفتن بحث می باشد پس توصیه اکید می شود که در بحث های زناشویی هنگامی که احساس می کنید صدای شما و همسرتان در حال اوج گرفتن هستند سکوت اختیار کنید و همسرتان را نیز دعوت به سکوت و آرامش کنید تا بتوانید در ساعتی دیگر که آرامش خود را به دست آوردید به دور از احساساتی شدن به موضوع بپردازید.

اکنون به نقاط بسیار باریک و مهم در استحکام روابط زناشویی اشاره می شود که شاید به نظر ساده برسند اما بسیار مهم هستند :

1 – به صحبت های همسر خود همیشه با دقت گوش بدهید .
زیرا نوع صحبت کردن، بلندی یا کوتاهی صدا ، نوع کلماتی که استفاده می شود به خوبی بیانگر احساس، حالت روانی و درونی همسرتان می باشد . بخصوص این مورد را خانم ها نسبت به همسرانشان باید فراموش نکنند .

اما چرا این توصیه را بعنوان اولین راه حل به شما ارائه کردیم ؟
زیرا آقایان برعکس خانم ها درون گرا هستند ، به ندرت و خیلی کم صحبتهای خود را بروز می دهند اما شما با استفاده از این راه حل می توانید به حالات درونی آنها پی ببرید . جالب است بدانید که مشکل زیادی از زوجین حول این موضوع می گردد که خانم ها از اینکه همسرانشان با آنها درد و دل نمی کنند شکایت دارند و به قولی حرفهایی که در دلشان نهفته است را به آنها بروز نمی دهند و تنها خانم ها هستند که با شوهرانشان صحبت می کنند و همیشه منتظر کلامی از طرف همسرانشان هستند اما این خواسته جواب داده نمی شود تا به صورت یک کمبود و عقده تبدیل می شود . این مشکل و عقده کم کم خود را در روابط عاطفی بین همسران نشان می دهد و خانم نیز دیگر تلاشی در جهت تقویت روابط انجام نمی دهد .

 

2 – همیشه همسرتان را در هر شرایطی که باشید حمایت کنید .
حمایت معنای مختلفی دارد و تنها به معنای حمایت مالی نیست . گاه حمایت احساسی ، حمایت فکری بسیار مهم تر از حمایت های مالی می باشند .

به همسرتان اطمینان دهید که در هر موقعیت و هر زمانی به او اعتماد کامل دارید .

3 – همیشه در چشمان همسر خود نگاه کنید .
مانند روزهای اولی که با هم ازدواج کرده بودید و عاشقانه یکدیگر را نظاره می کردید . چشم ها تاثیر فوق العاده ای در جذب و استحکام بخشیدن روابط زناشویی دارند .
همیشه با چشمانی عاشقانه همسر خود را نگاه کنید تا او به یاد داشته باشد شخصی در دنیا او را دوست دارد و انتظارش را می کشد .

4 – از همسرتان راجع به علایق ، سلایقش سوال بپرسید
شاید هرگز در این رابطه با شما صحبت نکند اما زمانی که سوال مستقیم پرسیده شود مجبور به پاسخ دادن می شود .

 

5 – اجازه دهید همسرتان در رابطه با مشکلاتش صحبت کند حتی اگر شنیدن این مشکلات برای شما خوشایند نباشد یا ناراحت شوید .
برای مثال : اگر همسرتان به شما می گوید که در حال ورشکست شدن می باشد به جای اینکه به او بگویید : نه ! من طاقت ندارم ، جواب فامیل را چه بدهم ، از این پس چطور زندگی کنیم و یا سوالاتی بدین سبک … با همسرتان همدردی کنید اجازه دهید او به صحبت هایش ادامه دهد از او بپرسید حالا چه فکری دارد ؟ چه طور می توانید با هم راه حلی پیدا کنید ؟

 

فراموش نکنید همسرتان به کمک ،همدلی و همدردی شما نیازمند است نه ملامت و افکاری که دردهای او را مضاعف کنند .

6 – نظرات خود را بدون ترس مطرح کنید :
این مورد بیشتر در خانم ها دیده می شود . بدین معنا که خانم ها از ترس اینکه مبادا از چشم همسر خود بیافتند یا طرد شوند از گفتن نظراتشان ممانعت می کنند . اما با مرور زمان و ادامه یافتن این جریان ، خانم ها دچار مشکلات روحی شدیدی می شوند پس نظرات خود را بدون هیچ گونه ترس و ابای بیان کنید .

 

7 – از غر زدن بر سر موضوعات کوچک و بی اهمیت جدا بپرهیزید :
بسیاری از دعواها و بحث های جدی از همین مورد آغاز می شوند . اینکه خانم یا آقا سر موضوع کوچکی آنقدر غر می زند تا عرصه را بر طرف مقابل تنگ می کند و در نتیجه او نیز به دفاع از خود می پردازد

8 – یاد بگیرید که علاقه خود را به همسرتان بروز بدهید :
گفتن جملاتی مانند : ” دوست دارم _ با آمدن تو زندگیم رنگ و بویی دیگری گرفت _ برایم ارزش مند هستی و …. ” در زندگی زناشویی معجزه می کند .
بسیاری از روابط زناشویی در خانواده های ایرانی به دلیل مشکلات عاطفی منجربه متارکه یا طلاق عاطفی می شود .

همسرتان را غافلگیرکنید

اگر دوست دارید همسرتان را غافلگیرکنید:

اگر شما دوست دارید همسرتان را شاد غافلگیرکنید، به پیشنهادهایی که در اینجا برایتان آورده ایم، نگاهی بیاندازید. با انجام چند راه ساده می توانید تاثیر مثبتی در رابطه و زندگی خود بگذارید.

به یاد اولین روزهای آشنایی تان بیافتید. چه چیزی در شما شریک زندگی تا را عاشق کرد؟ تمام جذابیت خود را به کار گیرید و بار دیگر او را عاشق کنید. سعی کنید رفتار و حرکاتی را که او را تحت تاثیر قرار می دهد، از خود نشان دهید.
به تماشای مکان های دیدنی شهر بروید، مکان های جدید یا حتی قدیمی که برای هر دوی شما جذابیت دارد. به عنوان مثال برای یک گپ رمانتیک در یک رستوران زیبا قرار بگذارید.

فکر رژیم و کالری اضافه را از خود دور کنید و برای خود و شریک زندگی تان یک بستنی با طعم مورد علاقه تان سفارس دهید. بستنی شادی آور است و بر شادی شما در چنین روزی نیز می افزاید.

کارهای جدید را تجربه کنید. به عنوان مثال اگر به فکر یادگیری هنری بوده اید یا دوست داشتید غذای جدیدی را بپزید، این فرصت را از دست ندهید. تجربه کارهای جدید در کنار فردی که دوستش دارید، خاطره فراموش نشدنی را در زندگی شما بر جای خواهد گذاشت.

چه چیزی رمانتیک تر از این که خاطره اولین دیدار خود را دوباره زنده کنید. با این کار به یاد خواهید آورد که چه راهی را تا بدین جا طی کرده اید و از یادآوری آنها خوشحال خواهید شد.

با شریک زندگی تان طوری رفتار کنید که احساس کند یک فرد خاص و منحصر بفرد در زندگی شما است. به او بیش از همیشه توجه کنید، به عنوان مثال برایش یک صبحانه خوشمزه درست کنید یا حتی می توانید او را با دسر مورد علاقه اش غالفگیر کنید. در هر صورت او باید احساس کند که مرد یا زن آرزوهای شما است.

تماشای یک فیلم در کنار عشق زندگی تان می تواند بسیار دلنشین باشد. اگر می خواهید کمی رمانتیک تر باشید، چراغ ها را خاموش و به جای آن شمع روشن کنید. این لحظات تاثیر مثبتی در زندگی شما خواهد گذاشت.

بد نیست از خانه بیرون بزنید، به عنوان مثال به مکانی که برای هر دوی شما جدید است و جذابیت دارد، بروید. رزور کردن یک اتاق برای یک شب در هتل ایده بسیار خوبی است. مکان جدید، احساس جدیدی نیز به شما منتقل خواهد کرد.

در نهایت باید بگوییم که لازم نیست یک کار خارق العاده انجام دهید. گفتن یک «دوستت دارم» ساده هم می تواند تاثیر لازم را بر عشق تان بگذارد. به او بگویید که چقدر دوستش دارید و چقدر از با او بودن راضی و خوشنود هستید.

شما می توانید بدون هیچ هزینه ای، خوش بگذرانید کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید.

442 Comments

 1. “I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is needed to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100 certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Appreciate it”

 2. I’ve been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Reading this information So i am happy to convey that I have a very good uncanny feeling I discovered just what I needed. I most certainly will make certain to do not forget this site and give it a glance on a constant basis.

 3. I do believe all the concepts you have offered to your post. They’re really convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are very short for beginners. May just you please prolong them a bit from subsequent time? Thanks for the post.

 4. Excellent goods from you, man. I have have in mind your stuff prior to and you are simply too magnificent. I actually like what you’ve acquired here, really like what you are stating and the way during which you are saying it. You are making it entertaining and you continue to take care of to keep it wise. I cant wait to learn far more from you. That is really a great website.

 5. The subsequent time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I do know it was my choice to learn, however I actually thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you can fix if you werent too busy in search of attention.

 6. Some scholarship programs are tailor-created to students with assorted needs
  cna classes las vegas weekend cna classes cna classes in houston tx all aspects in the class are taught by caring, professional nurses that
  will help guide and support you on your journey. CNA or certified nurses aide programs in Oklahoma
  are designed to organize you for employment within the healthcare field
  how long are cna classes https://cnaclasses.us.com/ how much are cna classes in order to meet certificate requirements,
  each student must pass a criminal background check, give a
  current negative tuberculosis test, attend ۷۵٫

 7. I think that what you said was very logical.
  But, what about this? suppose you were to create a awesome post title?
  I am not suggesting your information isn’t good.,
  but what if you added a post title that grabbed folk’s attention? I mean چگونه
  کنار همسرمان لذت ببریم؟ | JahanZehn.ir
  is a little plain. You ought to peek at Yahoo’s front page and watch how they write news titles to
  grab people to click. You might try adding a video or a related pic or two to grab people
  interested about everything’ve got to say. Just my opinion, it would bring your blog a little livelier.

 8. Greetings from Ohio! I’m bored at work so I decided to check out your blog on my iphone during
  lunch break. I love the information you provide
  here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised
  at how fast your blog loaded on my cell phone ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, superb site!

 9. With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation?
  My blog has a lot of exclusive content I’ve
  either authored myself or outsourced but it seems a
  lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any solutions to help reduce content from being stolen? I’d definitely appreciate it.

 10. Write more, thats all I have to say. Literally,
  it seems as though you relied on the video to make your point.
  You clearly know what youre talking about, why throw
  away your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something enlightening to read?

 11. Good day! I know this is kinda off topic but I was
  wondering which blog platform are you using for this website?

  I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for
  another platform. I would be great if you could
  point me in the direction of a good platform.

 12. Hey! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My blog discusses a lot of the same subjects as yours
  and I think we could greatly benefit from each other.
  If you might be interested feel free to shoot me an email.
  I look forward to hearing from you! Superb blog
  by the way!

 13. Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 14. Pingback: thepinpress
 15. Pingback: pdxwoof
 16. The subsequent time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I know it was my choice to read, however I truly thought youd have one thing attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you possibly can fix if you werent too busy looking for attention.

 17. My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a variety of websites for about a year and am concerned about switching to another platform. I have heard good things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it? Any kind of help would be really appreciated!

 18. Pingback: bikajewels
 19. Pingback: jljingshi
 20. Pingback: ninahblog
 21. Pingback: sucularmotor
 22. Pingback: nedshare
 23. Pingback: coccodesigns
 24. Pingback: hindikebol
 25. Pingback: cliffsears
 26. Pingback: perlai
 27. Pingback: ochula
 28. Pingback: vishwashroff
 29. Pingback: resekipman
 30. Pingback: manskapsboden
 31. Pingback: Branding
 32. Pingback: divasdelface
 33. Pingback: prinslabs
 34. Pingback: perrymarhsall
 35. Pingback: tlclease
 36. Pingback: oriturk
 37. Pingback: cafedegino
 38. Pingback: gotopaycheck
 39. Pingback: debbiebissett
 40. Pingback: robotultra
 41. Pingback: outsourcedbdc
 42. Pingback: responsibleny
 43. Pingback: thermilax
 44. Pingback: gamtola
 45. Pingback: uheita
 46. Pingback: guntruther
 47. Pingback: medsydobrasil
 48. Pingback: evorewards
 49. Pingback: caroleclay
 50. Pingback: georgerudder
 51. Pingback: shoppula
 52. Pingback: zakenmoeders
 53. Pingback: webeados
 54. Pingback: sftfinance
 55. Pingback: ksjfifgmif
 56. Pingback: spotmygadget
 57. Pingback: cinselpaketin
 58. Pingback: usafitno
 59. Pingback: zovailangnews
 60. Pingback: mozhizhou
 61. Pingback: agrilover
 62. Pingback: headmull
 63. Pingback: prorilasia
 64. Pingback: corewmi
 65. Pingback: blainefxb
 66. Pingback: funkymediamx
 67. Pingback: edenwins
 68. Pingback: talentbschool
 69. Pingback: davidmyre
 70. Pingback: karenannelevo
 71. Pingback: erickasouza
 72. Pingback: tdsurvivalkit
 73. Pingback: dxmvrc
 74. Pingback: renightmare
 75. Pingback: dgrlcd
 76. Pingback: trafassi
 77. Pingback: occformacion
 78. Pingback: vindianescort
 79. Pingback: ouaias
 80. Pingback: yanaena
 81. Pingback: zeromonopolio
 82. Pingback: easternmeter
 83. Pingback: zealouslyzika
 84. Pingback: signalsvideo
 85. Pingback: meersaitig
 86. Pingback: jaredfencing
 87. Pingback: hagertools
 88. Pingback: tarabzouni
 89. Pingback: ondecktrivia
 90. Pingback: qtbymary
 91. Pingback: bonairecliffs
 92. Pingback: savearlord
 93. Pingback: thecancerinfo
 94. Pingback: lakehyundai
 95. Pingback: ritaburton
 96. Pingback: ecoforplanet
 97. Pingback: ladivorcecpa
 98. Pingback: apconcierge
 99. Pingback: tragemaus
 100. Pingback: essodustade
 101. Pingback: whoismoussy
 102. Pingback: kristyhuston
 103. Pingback: allyoucanlike
 104. Pingback: winstfabriek
 105. Pingback: nawe264s
 106. Pingback: themenfinder
 107. Pingback: ykloans
 108. Pingback: surlion
 109. Pingback: tioneo
 110. Pingback: mysiatravel
 111. Pingback: laraguzova
 112. Pingback: kokismith
 113. Pingback: cosonventa
 114. Pingback: lmbaidu
 115. Pingback: cakirgozoto
 116. Pingback: thecoedge
 117. Pingback: ceasedislike
 118. Pingback: vaccinebuynet
 119. Pingback: cameroncurran
 120. Pingback: dorinsanat
 121. Pingback: cbstriad
 122. Pingback: ibrahimvdb
 123. Pingback: bobbyburrage
 124. [url=http://buypropecia.us.com/]Buy Propecia[/url] [url=http://baclofen.in.net/]baclofen[/url] [url=http://xenicalgenericbuy.com/]cost of xenical[/url] [url=http://colchicine.in.net/]colchicine[/url] [url=http://buylisinopril.us.com/]cheap lisinopril[/url] [url=http://kamagrabest.us.org/]kamagra[/url] [url=http://propeciagenericbuy.com/]Propecia[/url] [url=http://albuterolgenericonline.com/]albuterol online[/url] [url=http://buypaxil.us.com/]Paxil Blood Pressure[/url] [url=http://buylevitra.us.com/]buy levitra[/url]

 125. Pingback: asvencon
 126. Pingback: relojesorion
 127. [url=http://colchicine.in.net/]cost of colchicine[/url] [url=http://tadacipbest.us.com/]tadacip[/url] [url=http://vermoxbest.us.com/]vermox[/url] [url=http://advairbest.us.com/]Cost Of Advair[/url] [url=http://allopurinolgenericbuy.com/]allopurinol medication[/url] [url=http://buymetformin.us.com/]buy metformin[/url] [url=http://baclofen.in.net/]where to buy baclofen[/url] [url=http://kamagrabest.us.org/]kamagra[/url] [url=http://erythromycinbest.us.com/]erythromycin for sale[/url] [url=http://albuterolgenericonline.com/]albuterol from canada no prescription[/url]

 128. Pingback: dkslawn
 129. Pingback: brooklyngay
 130. [url=http://cafergot.in.net/]buy cafergot online[/url] [url=http://vardenafilgenericbuy.com/]generic vardenafil[/url] [url=http://azithromycin.in.net/]azithromycin[/url] [url=http://tadacipbest.us.com/]cheap tadacip[/url] [url=http://buyamoxil.us.com/]amoxil online[/url] [url=http://buylisinopril.us.com/]Lisinopril Online[/url] [url=http://buypaxil.us.com/]paxil depression[/url] [url=http://ampicillin.us.org/]ampicillin 500mg[/url] [url=http://buylevitra.us.com/]buy levitra[/url] [url=http://kamagrabest.us.org/]buy kamagra[/url]

 131. Pingback: ruoiled
 132. Pingback: gstavrakakis
 133. Pingback: normazlin
 134. Pingback: pugdogdev
 135. Great – I should certainly pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all the tabs and related info ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.